Červenec 2011

Fotka měsíce: Září

30. července 2011 v 17:49 | Terča
Tak, a máme tu další téma měsíce!

téma: Meryl v brýlích


č. 1


č. 2


č. 3

č. 4

Výsledek fotky měsíce: Srpen

30. července 2011 v 17:16 | Terča
Tak, a máme to tu zase, další měsíc je pryč a máme tu výsledky hlasování na měsíc srpen.

Tentokrát bylo téma: filmová dvojce


vyhrála fotka číslo 1 ( Pierce a Meryl)

Mamie se vdala za Bena Walkera

30. července 2011 v 12:53 | Terča |  Mamie Gummer
Dne 16.7. 2011 se Mamie Gummer vdala za Bena Walkera.
Dvojce se seznámila v dubnu 2008 na Broadwayském divadle
a své zasnoubení oznámila v říjnu 2009.


Diplomek pro mě za 2. místo v SONP

23. července 2011 v 20:01 | Terča
Chtěla bych vám moc moc poděkovat zato, že jste promě hlasovali!


Manhattan

23. července 2011 v 6:00 | Terča
Originální název: Manhattan
Český název: Manhattan
Rok výroby: 1979

Popis filmu:
Vypráví lehce zamotaný příběh milostného víceúhelníku, kde v popředí stojí dvaačtyřicetiletý scenárista Isaac Davis, dále jeho nejlepší dlouholetý přítel Yale s půvabnou partnerkou Mary a sedmnáctiletá studentka Tracy. Jde o komediálně nadsazený portrét obyčejných lidí i poněkud přemoudřelých intelektuálů s jejich slabostmi, zaujetím pro drobné "velké" věci, láskami, iluzemi a rozčarováním. Asi nejvíce ztělesňuje osamocenost a vnitřní rozporuplnost ústřední hrdina Isaac Davis, z jehož úst zaznívají často trefné úvahy.Fotky z filmu:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Plakáty:

Svedení Joea Tynana

22. července 2011 v 6:00 | Terča
Originální název: The Seduction of Joe Tynan
Český název: Svedení Joea Tynana
Rok výroby: 1979

Popis filmu:
Je mnoho cest, jak být sveden. Slávou, mocí nebo láskou. Joe Tynan je zná všechny. Když dostane ženatý politik Joe Tynan (Alan Alda) nabídku vést opozici, ví, že to pro něj bude znamenat ztrátu už tak vzácného rodinného času, ale přesto nabídku přijme, protože mu to může velmi pomoct "nahoru". Při přípravě se seznámí s mladou a velice atraktivní právničkou Karen Traynor (Meryl Streep) a okamžitě si spolu padnou do oka. Postupem času se z toho vyvine poměr a dokonce už začíná něco tušit i Joeova žena…


Fotky z filmu:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
Plakáty:


Meryl Streep v televizi

21. července 2011 v 13:49 | Terča
TV JOJ29.7.Bratři jak se patří00:00


podrobnosti o filmu - zde
Kramerová vs. Kramer

21. července 2011 v 12:23 | Terča
Originální název: Kramer vs. Kramer
Český název: Kramerová vs. Kramer
Rok výroby: 1979

Popis filmu:
Je to příběh o náhodných známostech, životních hodnotách a možnostech výběru. Když se kariérista Ted Kramer pozdě večer vrací domů, jeho žena Joanna mu oznamuje, že od něj odchází. Celý život byla něčí dcera a poté něčí žena. Nyní chce najít sama sebe. Ted se teď musí sám starat o jejich šestiletého syna. Pozná a naučí se to, co mnoho otců neumí: vařit, chodit se synem na hřiště a do parku, rozumět jeho potřebám a strachu. Teď se poprvé ve svém životě cítí jako plnohodnotný otec. Ale najednou se Joanna vrací a chce svého syna zpět.

Fotky z filmu:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Plakáty:Zajímavosti:
• Za tento film dostala Meryl Streep svého historicky prvního Oscara.
• Jane Fonda odmítla roli Joanny.
• Meryl Streep si sama napsala svou řeč u soudu, když byla nespokojena s tím, co bylo původně ve scénáři.
• Dialogy Dustina Hoffmana poznamenalo také to, že právě rovněž procházel rozvodem.
• Meryl Streep byla původně angažována jako Tedova záležitost na jednu noc. Poté, co se Kate Jackson nemohla zúčastnit natáčení, byla Meryl přeobsazena.
• V úplně poslední scéně filmu se Meryl Streep ptá Dustina Hoffmana, jestli jí brečení rozmazalo mejkap. Streep si mysela, že scéna je již u konce. Režiséru se to líbilo a ve filmu to nechal.
• Během filmování stihla Meryl Streep natočit své scény pro film Manhattan (1979).

Lovec Jelenů

18. července 2011 v 6:00 | Terča
Originální název: The Deer Hunter
Český název: Lovec jelenů
Rok výroby: 1978

Popis filmu:
Michael, Steven a Nick jsou přátelé z jedné ocelárny v Pensylvánii, kteří se rozhodli, že jako dobrovolníci odjedou bojovat do války ve Vietnamu. Před odjezdem si Steven bere svou vyvolenou, teď již těhotnou Angelu. Jejich svatba v Clairtonu, kde žijí ruští usedlíci, je zároveň i jakýmsi večírkem na rozloučenou. Přesto si před odchodem z města dopřejí ještě malý lov na jeleny v horách. Do Vietnamu odjíždějí Michael, Steven a Nick plni nadšení, odhodlání a touhy, jak nejlépe hájit zájmy USA. Jejich představy se však v drsném prostředí vietnamské džungle rychle rozplývají: padnou do zajetí a musejí hrát ruskou ruletu o vlastní život. Tím ale jejich cesta nekončí...Fotky z filmu:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Plakáty:Zajímavosti:
• Meryl Streep improvizovala většinu toho co říkala.
• John Cazale byl velmi slabý, když filmování začalo, a kvůli tomu byly všechny jeho scény točeny přednostně. Michael Cimino věděl od začátku, že Cazale umírá na rakovinu, ale studio ne. Když se to dozvěděli, chtěli Cazaleho vyměnit. Když se o záměrech studia dozvěděla Meryl Streep, pohrozila, že z filmu odejde. Cazale zemřel krátce po natočení filmu.
• Lovec jelenů byl pro Roberta De Nira nejvíce psychicky vyčerpávající role, ve které se vůbec kdy objevil.
• Natáčení probíhalo v Bangkoku a na řece Kwai (Thajsko), Clairtonu, Duquesne Heights, McKeesportu, Pittsburghu (Pensylvánie), Clevelandu, Youngstownu, Mingo Junction, Struthersu (Ohio), Weirtonu (Západní Virginie), Lake Chelanu a v okrese Whatcom (Washington).
• Svatba v kostele se natáčela pět dní.
• Pierre Segui, který hrál Juliena, ztratil v reálném životě přítele právě při ruské ruletě.

Julia

17. července 2011 v 21:42 | Terča
Originální název: Julia
Český název: Julie
Rok výroby: 1977
Popis filmu:
Na počátku příběhu přijíždí v roce 1934 na radu svého přítele, spisovatele detektivek Dashiella Hammetta do Evropy Američanka Lillian Hellman, aby tu dokončila svou první divadelní hru. Vzpomíná na svou přítelkyni Julii, od níž se dovídá, že byla vážně zraněna při útoku fašistických bojůvek na univerzitní budovu ve Vídni. Sama je vzápětí varována, aby v zájmu vlastní bezpečnosti co nejrychleji opustila Vídeň. V řadě následujících setkání obou žen se tvůrcům podařilo zachytit citlivým psychologickým pohledem vliv Juliina charakteru a politického přesvědčení na vnitřní růst a zrání americké spisovatelky.


Fotky z filmu:
imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Plakáty:


Meryl Streep: Nezapomenutelná držitelka dvou Oscarů

17. července 2011 v 21:09 | Terča

Meryl Streep: Nezapomenutelná držitelka dvou Oscarů

Kdyby šlo vše podle jejího plánu, mohla být operní pěvkyní. Osud ji však předurčil k něčemu jinému - byla jako zrozena pro film, a proto i hudba zůstala až na druhé koleji. Ještě tohoto roku se můžeme těšit na životopisné drama Iron Lady.
FOTO: Jako slečna Silkwoodová ve stejnojmenném filmu

Americká divadelní, televizní a filmová herečka Mary Louise Streep se narodila v Summitu v New Jersey 22. června 1949 reklamní výtvarnici a umělkyni Mary Wolf Wilkinsonové a úředníkovi farmaceutické firmy Harrymu Williamovi Streepovi. Má dva bratry, Dana a Harryho.
Otec Meryl pochází z německého Loffenau, odkud její druhý pradědeček emigroval do Spojených států, kde pracoval jako starosta. Další část její rodiny pochází z malého švýcarského města Giswil, oproti těmto faktům její matka pochází z Pensylvánie a Rhode Islandu. Lawrence Wilkinson, její osmý pradědeček, byl jedním z prvních Evropanů na Rhode Islandu. Vzdáleným příbuzným jejich rodiny je také zakladatel Pensylvánie William Penn.

Presbyteriánka, která si odvykla kouřit

Meryl je presbyteriánkou, ale na otázku, zda náboženství hraje nějakou roli v jejím životě, v rozhovoru v roce 2009 odpověděla: "Já nenásleduji doktrínu, nepatřím do kostela nebo chrámu nebo synagogy či ášramu."
Ve dvanácti letech brala hodiny zpěvu, aby se stala operní zpěvačkou. Tato čtyřnásobná držitelka Zlatého glóbu, dvojnásobná držitelka ceny Emmy a dvojnásobná držitelka Oscara vyrostla v Bernardsville v New Jersey, kde navštěvovala střední školu Harding Township, byla zde roztleskávačkou a královnou celé střední. Poté chodila na Bernards High School a byla přijata na vysokou školu Vassar College, za studium dramatu a umění zde v roce 1971 získala bakalářský titul.
Téhož roku se také účastnila výměnného studentského pobytu na Dartmouth Collage. Magisterské studium dramatu absolvovala na Yaleově univerzitě a zároveň se již objevovala v některých filmech. Předtím, než se stala hvězdou, si vydělávala jako servírka v Hotelu Somerset v Somerville v New Jersey.
Meryl také drží rekord za největší počet nominací na Oscara. Hádali byste, že byla jmenována dokonce šestnáctkrát? První nominaci obdržela v roce 1979 za snímek Lovec jelenů, dalších třináct za nejlepší ženský herecký výkon a tři pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Své dva Oscary získala za filmy Kramerová vs. Kramer z roku 1979 za nejlepší herečku ve vedlejší roli a za hlavní roli v Sophiině volbě o tři roky později. Pyšní se rekordem za nejvíce nominací na Zlatý glóbus, kterých získala celkem pětadvacet. V roce 2003 byl Meryl udělen čestný César francouzské Académie des Arts et Techniques du Cinéma.
FOTO: Meryl ve filmu Vzpomínky na Afriku
Zdroj: distributor filmu
Meryl ve filmu Vzpomínky na Afriku

Roku 2009 získala čestný doktorát výtvarných umění na Princeton University, o rok později byla zvolena do americké Akademie umění a dopisů a také jí byl udělen čestný titul Doctor of Arts od Hardvardské univerzity. Rovněž v roce 1998 přijala hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a 27. května 2004 vyhlásil starosta jedné mathattanské čtvrti Meryl Streep Day.

Přišla o svého milovaného

Meryl byla zasnoubená se svým hereckým kolegou z filmu Lovec jelenů Johnem Cazalem až do jeho smrti roku 1978, kdy zemřel na rakovinu kostí. Téhož roku si vzala sochaře Dona Gummera, se kterým má čtyři děti - Henryho, Marii Willu, Grace Jane a Luisu Jacobson. Maria i Grace jsou rovněž herečky. Její syn Henry je herec, režisér a spoluzakladatel rockové kapely.
Meryl je známá pro svou schopnost napodobovat cizí a domácí přízvuky, z dánštiny Vzpomínky na Afriku (1985), z italských Madisonské mosty (1995) či středozápadní dialekt v komedii Zítra nehrajeme! (2006).
FOTO: S Clintem Eastwoodem ve snímku Madisonské mosty
S Clintem Eastwoodem ve snímku Madisonské mosty

Meryl je velká perfekcionistka, což se odráží v jejím řemesle. Je velmi precizní a pečlivá v přípravě na své role, což mimo jiné ukázaly její vysoce ceněné výkony ve filmech jako Silkwoodová nebo Výkřik ve tmě. Její kariéra mírně poklesla v devadesátých letech, zpět na vrchol se dostala v roce 1995 výkonem po boku Clinta Eastwooda v Madisonských mostech. Mezi další slavné snímky patří film Hodiny z roku 2002, za který byla oceněna na Berlínském filmovém festivalu a získala další oscarovou nominaci. Za svou roli ve filmu Adaptace téhož roku získala Zlatý glóbus.
Meryl je představitelkou uměřeného, kultivovaného herectví s umírněnými gesty, své role komponuje podle zákonů psychologického prožitku a pravdivosti, ale také estetiky. Se svou rodinou a s režisérem A. J. Pakulou se zúčastnila 1. ročníku MFF Zlatý Golem v Praze 1995 u příležitosti promítání filmu Sophiina volba.

Opera, divadlo, hudba a film, toť její závislosti

V roce 1976 se objevila v mnohých divadelních představeních na newyorské Brodwayi, získala zde také nominaci na cenu Tony za nejlepší ženský herecký výkon. Svůj život zasvětila mimo jiné také hudbě, učila se hrát na housle tím, že cvičila šest hodin denně po dobu osmi týdnů pro její roli ve snímku Hudba mého srdce (1999). V roce 2008 byla nominována na cenu Grammy za svou práci na soundtracku k hudební komedii Mamma Mia!. Při natáčení tohoto filmu se spřátelila s hercem Piercem Brosnanem, kterého si mimochodem do filmu ona samotná vybrala.
FOTO: Meryl v komedii Zítra nehrajem!
Meryl v komedii Zítra nehrajem!

K jejím šedesátým narozeninám jí manžel daroval toustovač a jedna z jejích dcer pro změnu houpací křeslo. Přestože oslavovala až ke konci pracovního dne, její děti ji přivítaly narozeninovou večeří hned po návratu z natáčení. Sama také tvrdí, že jejím největším kulinářským triumfem bylo, když se zamilovala do svého manžela. Byli zrovna na pobřeží Maine a Meryl upekla jablkový koláč se šlehačkou, jednoduše bez receptu, a byl naprosto perfektní. Bohužel už nikdy nebyla schopná udělat ho znovu, a to se po něm její manžel tak často ptá.
Meryl Streep je nejen podle různých statistik (např. oscarové nominace) asi jednou z nejlepších hereček současnosti a v rámci celé historie kinematografie zaujímá svým těžko srovnatelným hereckým umem přední místa. Dokazuje to i jejích 14 nominací na Oscara - což je rekord, který zatím nikdo nepřekonal a asi jen těžko překoná. Svými chameleonskými schopnostmi převtělovat se do jakýchkoli postav - ať už se jedná o role dramatické či naopak výsostně komediální, nemá konkurenci ani mezi mladou generací, a stěží ji někdo někdy překoná.

Hvězda hvězd se zapsala do mnoha srdcí

Navíc patří mezi hvězdy, které se nepotřebují stavět na odiv davům diváků a médiím. Své jméno spojuje výhradně s filmem. Žije poklidným rodinným životem, bulvární plátky by stěží našly na jejím životě něco pikantního.
FOTO: Meryl Streep jako Margaret Thatcherová v Iron Lady
Meryl Streep jako Margaret Thatcherová v Iron Lady

V letošním roce se s ní setkáme v životopisném dramatu Iron Lady, jedná se o historický příběh o ženě, která prorazila bariéry předsudků svým angažováním se do problémů, které do té doby byly řešeny pouze muži. Co všechno je potřeba obětovat a ztratit pro úspěch, vypráví biograficko-politické drama o mimořádné ženě Margaret Thatcherové. O rok později se můžeme těšit na komedii Mommy & Me a na americké drama Ice at the Bottom of the World.

Perly nedám, vzkazuje Streepová

17. července 2011 v 20:34 | Terča
Meryl Streepová ohromila svět, už když vyšly první fotografie, na nichž se představila coby britská "železná lady". Nyní je na světě ukázka ze stejnojmenného filmu The Iron Lady a před proměnou herečky v nejslavnější britskou političku tentokrát užasle smekají všichni. Je totiž dokonalá.

The Iron Lady Teaser Trailer #1
Minutový klip ukazuje ikonu konzervativců v situaci, kdy se ji její poradci snaží přesvědčit, aby se vzdala klobouku a perel a udělala něco se svým vysokým hlasem. Jinak prý na voliče nezapůsobí.

"Snad bych se ještě nechala přesvědčit, abych sundala klobouk ale o perlách se vůbec nehodlám bavit," odpovídá Streepová/Thatcherová nekompromisně, aby vzápětí své našeptávače odzbrojila úsměvem rozverné školačky.

Příběh premiérky, která Británii vedla jedenáct let, zpracovala režisérka muzikálového hitu Mamma Mia! Phyllida
Lloydová. Další žena, Abi Morganová stojí i za vznikem původního scénáře. Podle slov obou tvůrkyň je The Iron Lady snímkem "o ženě, která přišla odnikud a podařilo se jí zbourat všechny společenské stereotypy. Včetně těch, které rozdělují mužský a ženský svět"
Člověk Thatcherová

Kromě Streepové v hlavních rolích uvidíme Jima Broadbenta, Olivii Colemanovou a Richarda E. Granta. Čtyřminutový trailer, který se promítal na festivalovém trhu v Cannes, však naznačuje, že tenhle film bude především ukázkou hereckého mistrovství Meryl Streepové.

Vše se v něm točí kolem titulní postavy, přičemž její důležitost zdaleka neplyne jen z podstaty vysoké politické funkce Thatcherové. Tu můžeme sledovat jako neochvějnou vůdkyni, ale i jako ženu, jíž se bortí rodinný život a která zdaleka není tak jistá, jak působí.
Z natáčení filmu The Iron Lady s Meryl Streepovou


Intimní linku obsaženou v jinak spíše politickém filmu oceňuje i sama hlavní představitelka. "Rozhodnutí ukázat
neoblomnou političku z odlišného úhlu pohledu jsem brala jako vzrušující výzvu. I když samozřejmě trochu ošidnou a nebezpečnou "nechala se slyšet Streepová, kterou prý role donutila hrát si i se zdánlivě nedůležitými detaily a vydat ze sebe maximum.

Osobnosti politiků zajímají filmaře už desítky let. Například scenárista a dramatik Peter Morgan (jinak také zeť Karla Schwarzenberga) zaujal už televizním filmem The Deal, který popisuje souboj dvou nejdůležitějších mužů britské Labour Party, Tonyho Blaira a Gordona Browna. Následovala jeho oscarová Královna s Helen Mirrenovou v hlavní roli v neposlední řadě také Duel Frost/Nixon. Biografie politiků kromě toho zbožňuje i americký režisér Oliver Stone, jehož "prezidentské" tituly Nixon a JFK vyvolaly ve své době velký ohlas.

Rozpočet The Iron Lady činí zhruba třináct milionů dolarů. Dokončení je naplánováno na září, ale už teď se o něm mluví
jako o události, jež by mohla předčít i triumf jiného úspěšného britského filmu, oscarové Královy řeči.Někdejší premiérka Margaret Thatcherová na slavnostním zahájení nového zasedacího období britského parlamentu (25. května 2010)
Margaret Thatcherová v roce 2010

Premiéry The Iron Lady se trochu paradoxně dočkají dříve Američané než Britové: v USA má termín 16. prosince 2011, zatímco do Británie se film dostane až na začátku nového roku, přesněji 6.ledna. Pro český trh je "Lady" zakoupena, datum uvedení však zatím stanoveno nebylo.


zdroj: here!

Moje psaní!

13. července 2011 v 11:10 | Terča
Ahojky všichni, vím že ted o prázdninách asi nemáte moc času na to abyste chodila na internet, ale pokud si ho přece jen uděláte do tohoto podndělí, tak mi prosím hlásněte >>>>> ZDE!!!! <<<<< pro Terču!


PŘEDEM MOC DĚKUJI TERČA ♥


Reklamy

11. července 2011 v 9:25 | Terča |  >> REKLAMY <<Sem můžete psát vaše žádosti o hlásnutí, nebo jiné propagační zprávy!


Nový dess!

10. července 2011 v 6:00 | Terča
Jelikož je začátek měsíce, tak tu máme i nový dess! Tentokrát je to dess od blogu grapphica.blog.cz

Myslím si, že je velmi povedený, snad se vám bude líbit!
Lucko, moc moc ti děkuji


0015c


Meryl Streep v TV

9. července 2011 v 12:11 | Terča
ČT1 12.7. Výkřik ve tmě 22:25


podrobnosti o filmu - zde